• Vitajte na stránkach našej školy

• Už 25 rokov pomáhame deťom spoznávať múdrosť ukrytú v poriadku sveta i v bohatstve Božieho zjavenia.
        • Spoločenstvo

• Chceme, aby sa v našej škole každý cítil dobre, aby sme boli ako rodina.
        • VZDELANIE

• Pomáhame deťom poznávať svet Rozumom a srdcom
        • FORMÁCIA

• Rozvíjame u detí náboženské poznanie a pomáhame im rásť po osobnostnej i ľudskej stránke.
        • TECHNOLÓGIE

• Vo výučbe využívame moderné informačné technológie a školský informačný systém EduPage.
        • STAROSTLIVOSŤ

• Deti majú možnosť stravovania v školskej jedálni a v školskom klube detí je o nich postarané denne od 6:30 do 16:30.
        • VOĽNÝ ČAS

• Svoje talenty môžu deti rozvíjať pri speve, tanci, športe, robotike, hre na gitaru, v štúdiu cudzích jazykov a tiež pri práci s rôznymi materiálmi vo svojom voľnom čase v rôznych záujmových krúžkoch.
          • Slávik Slovenska 2018

Do galérie Slávik Slovenska boli pridané fotografie.

Dňa 3.5.2018 sa celá naša škola ozývala spevom ľudových piesní. Tento deň na našej škole prebiehalo školské kolo súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska 2018. O tom, že je v našej škole veľa speváckych talentov, svedčí aj účasť 30 žiakov v tejto súťaži. Veľmi nás teší rastúci záujem detí o spev ľudových piesní. Spevácke zápolenie v jednotlivých kategóriách dopadlo napokon takto:

• Úspech našich v chemickej olympiáde

Po zrealizovaní školského kola chemickej olympiády v kategórii D (pre deviatakov a kvartu osemročného gymnázia) sa do okresného kola v Lipanoch, prebojoval Samuel Vargovčík (hoci iba siedmak) a Michal Verbovský. Zo 16 súťažiacich bol Michal úspešným riešiteľom na 6.priečke a Samuel hoci siedmak, získal na počudovanie celej poroty 2. miesto a postúpil na krajské kolo CHO do Prešova. Tam hoci nestál na prvých troch stupňoch víťazov, predsa dosiahol krásny úspech a zo 100 bodov teoretickej časti, praktickej časti i riešenia príkladov stratil iba 13 bodov. Zanechal za sebou 12 deviatakov, ktorí boli od Popradu, cez Starú Ľubovňu až po Vranov. Srdečne chlapcom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Krásny úspech našich biblistov

Po suverénnom víťazstve v okresnom kole postúpili naši biblisti – Terézia Tarbajová, Štefan Jaklovský a Filip Tarbaj do diecézneho kola Biblickej olympiády. Tento rok boli preverení z Poslušnosti Božiemu hlasu v Knihe Genezis a v Markovom evanjeliu. Okrem piatich vedomostných kôl absolvovali aj scénku, v ktorej predstavili udalosť uzdravenia slepého Bartimeja. O tom, že Božiemu hlasu načúvali pozorne, svedčí aj umiestnenie. Po roku sa do Košíc vrátili obhájiť 3. miesto, čo sa im aj podarilo. Za svoju snahu a vynaložené úsilie boli odmenení hodnotnými cenami. K úspechu im blahoželáme!

• Kodu Cup 2017/2018

V stredu 10.5. bude školské kolo programátorskej súťaže Kodu Cup.

Hlavnou úlohou je vytvoriť vzdelávaciu hru v prostredí KODU.

Do stredy 9.5. do 13:00 je potrebné odoslať (kto má informatiku, môže aj v rámci vyučovania)

• vyexportovanú hru z prostredia Kodu Game Lab
            • dokument s cieľom hry a pr
          • Veľký úspech našich žiakov na celoslovenskom kole Robocup 2018

Cez jarné prázdniny sme všetci neodpočívali doma, či na lyžovačkách. Žiaci Filip Ondrej, Samo Vargovčík a Kamil Kandráč a po ich boku aj bývalí žiaci Samo Guláš a Matej Kandráč najskôr vŕtali, rezali, spájkovali, maľovali, šili, lepili, skladali a potom aj programovali svoje roboty. V stredu sme výsledok celého nášho snaženia naložili do auta a vyrazili na smer Martin. Tu dva dni prebiehali tuhé boje v celoslovenskej súťaži Robocup 2018 o postup na majstrovstvá sveta. A podarilo sa... Zisk dvoch bronzových a jednej zlatej medaily nakoniec pre nás znamená nomináciu do kanadského Montrealu.

• 3.miesto našich chlapcov v OK vo florbale

V utorok 17.4.2018 sa v Lipanoch za účasti 11 družstiev uskutočnilo okresné kolo vo florbale - súťaži zaradenej medzi predmetové olympiády žiakov slovenských základných škôl. Zápasy sa hrali v troch skupinách a ich víťazi si nakoniec zmerali sily v súboji o pódiové umiestnenie v okrese Sabinov. Darilo sa našim žiakom, ktorí po dvoch vyhratých zápasoch - s Gymnáziom Lipany v pomere 4:0 a so ZŠ Pečovská Nová Ves 3:2 - postúpili do finále, kde pre školu získali pohár za konečné tretie miesto.

• 2017 / 2018

• Celoštátne kolo