Z exkurzie v botanickej záhrade

"Bol utorok 31.5.2016 a my, žiaci 5. ročníka, sme sa vybrali o 7.00 vlakom do Košíc. Išli sme do botanickej záhrady na exkurziu z biológie. Celú záhradu sme si najprv prešli sami a o 11.00 s výkladom. Keď sme si to prechádzali sami, išli sme do skleníka, kde bola expozícia motýľov z exotických krajín. Boli tam veľmi pekné motýle. Niektoré mali odlomené z krídla a nemohli lietať. Pani, ktorá tam púšťala ľudí, si všimla, že nemôže lietať, tak ho zobrala a dala ho medzi rastliny. Boli tam aj kaktusy, napríklad taký, ktorý my Slováci voláme „svokrina taburetka“. Je extrémne obohatený o pichliače. Potom sme tam videli typické kaktusy, ktoré mali aj kvietok a navyše tam bol aj celý bambus. Celý deň sme zakončili nakupovaním v Auparku a potom sme išli vlakom do Sabinova." Takto nás Damianka (5.B) oboznámila s tým, ako prebiehal posledný májový deň našich piatakov. O svoje postrehy a zážitky z exkurzie sa podelili aj ďalší žiaci:

„Motýle nám lietali nad hlavami. V skleníkoch boli veľmi pekné rastliny, ktoré mali plody pistácie, citróny, pomaranče. Boli tam aj stánky so suvenírmi a občerstvením. Pekný bol aj potôčik s rybami a kačicou. Mali tam najväčšiu zbierku kaktusov na Slovensku a najstarší strom, ktorý bol ešte v praveku – Wolémia vznešená.“ Nikolas, 5.A

„V botanickej záhrade sa mi páčili motýle. Boli rôznej farby a veľkosti. No páčili sa mi aj rastliny, ktoré boli dovezené z Afriky, Mexika... Moja najobľúbenejšia rastlina bola banánovník a kaktus, ktorý vyzeral ako ruža. Dozvedeli sme sa veľa nových vecí, ktoré nám pomôžu na biológii a geografii. Ďakujeme, že sme tam mohli byť.“ Natália, 5.B

a) Páčili sa mi motýle, a škoda, že skoro všetky boli modro-hnedé, ale ináč boli veľmi pekné.

b) Trošku bolo v skleníku s motýľmi dusno, ale našťastie sme vydržali smiley

c) Jazierko vonku bolo úplne TOP!

d) Osobne sa mi veľmi páčili kaktusy, citrusy a vysoké stromy.

e) Veľmi ma prekvapilo, že sme išli do Auparku. Woow smiley

f) Cesta vo vlaku bola PECKA smiley

g) Trošku ma unavila cesta peši do botanickej cez centrum“ Ivka, 5.A

„Bolo tam super, boli tam pekné kvety, motýle, kaktusy aj dva stánky, pekná záhrada, jazierko a ryby, išli sme aj do mini-ZOO, tam boli vtáky, andulky, zajace, sliepky. Sprievodca nám tiež povedal, že jeden kvet, ktorý majú, má hodnotu 5 000 dolárov. Boli sme aj v Auparku a to by som nebol ja, keby som si nekúpil pizzuwink“ Matej, 5.B