Hlavné menu

Počet návštev: 4316640
 • Microsoft pre školy

  Vo štvrtok 22.2.2018 sa v našej škole uskutočnilo školenie so spoločnosťou Microsoft pre učiteľov, nielen z našej školy, ale aj zo širšieho okolia Sabinova. Na odborných workshopoch sa oboznámili s produktami spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania a portfóliom aplikácii Office 365. 

 • Ideme do živého vysielania!

  Súťaž Safi 2018 na Luxe nás pozvalo prezentovať naše video priamo v relácii Doma je doma. 
  ...a nezabudnite za náš krúžok TV Prophet ešte raz hlasovať:  http://safi.tvlux.sk/videa

 • Korčuľkovo

  Každé ročné obdobie má svoje čaro. Zima bezpochybne tiež. Prečo? Aj keď vonku mrzne, sneží, fúka zimný vietor, deti si vždy nájdu nejakú tú zimnú zábavku. Tak sme si to teda vyskúšali. V dňoch 7. – 9.2.2018 žiaci 1. stupňa absolvovali korčuliarsky výcvik na zimnom štadióne v našom meste. Tí, ktorí sa s korčuľami už kamarátili si svoje korčuliarske schopnosti  zdokonaľovali. Pre iných to bol však prvý dotyk s ľadom.  Teraz  už všetci vieme, čo v korčuliarskej terminológií znamenajú slová ako pochodovanie, medvedia chôdza, lietadlo, bocian, vozík, polcitrón, citrón či  vetvička. Naučiť sa korčuľovať, vycibriť si techniku korčuľovania, zašportovať si a zabaviť sa, o to nám všetkým išlo.

 • Korčuľkovo

  Do galérie Korčuľkovo boli pridané fotografie.

  Album fotiek z korčuľovania na našej škole

 • Oznam o zriadení zastávky SAD

  S radosťou oznamujeme dochádzajúcim žiakom a ich rodičom, že od 1.marca 2018 je opäť zriadená zastávka autobusov SAD pred našou školou. Pri tejto príležitosti chceme poďakovať zamestnancom Mestského úradu v Sabinove, poslancom a zamestnancom SAD Prešov za ústretovosť a ochotu pri vybavovaní našej požiadavky. Cestovné poriadky si môžete pozrieť tu: Sabinov - Jakubovany / Sabinov - Uz.Šalgov  / Sabinov - Hubošovce

 • Pôstne zamyslenie

 • Naše video "Môj dar"  v súťaži SAFI na TVLux

  Školský krúžok TV Prophet sa zapojil do súťaže amatérskych filmárov. Bol to  naozaj zážitok. Výsledok si môžete pozrieť tu. Od 12.2. do 19.2. 2018  nás môžete podporiť  svojim hlasom.

 • Karneval 2018

  Dňa 31.1.2018 sme si na CZŠ sv. Jána Krstiteľa spravili maškarný ples. Zdáa sa, že sa to všetkým páčilo. 

   TVprophet

 • Karneval 2018

  Do galérie Karneval 2018 boli pridané fotografie.

 • Workshop „Ako učiť pomocou Microsoft technológií?“

  Srdečne vás pozývame na bezplatné školenie, ktoré sa koná v rámci série Jarných workshopov okolo Slovenska.Tento workshop organizujeme ako škola zaradená do siete spolupracujúcich škôl so spoločnosťou Microsoft. Workshop sa v našej škole uskutoční

  dňa 22. 2. 2018

  od 9:00 do 14:00

  Je určený všetkým učiteľom, aj tým, ktorí informatiku neučia. Prídite sa pozrieť, ako môžu technológie pomôcť pri vyučovaní Vášho predmetu či je to dejepis, alebo odborné predmety.

  Na workshope budete mať možnosť:

  • zúčastniť sa reálnej hodiny so žiakmi za využitia Microsoft technológií alebo diskutovať priamo s pedagógmi vyučujúcimi s týmito technológiami,
  • vyskúšať si aplikácie Office 365,
  • konzultovať technické nastavenia Office 365,
  • zažiť na vlastnej koži hru Minecraft: Education Edition.

  Registračný formulár sa nachádza na odkaze:

  Registrácia je už spustená!

  Viac informácií o Jarných workshopoch nájdete na webovej stránke 

  https://aka.ms/jarneworkshopy

  Ak sa chcete dozvedieť, čo pripravuje spoločnosť Microsoft v rámci aktivít Microsoft pre školstvo, lajknite si Facebook stránku: https://www.facebook.com/vzdelavameprebuducnost/

  alebo navštívte blog: http://blog.vzdelavameprebuducnost.sk/

  Tešíme sa na stretnutie s vami!

 • Vianočný turnaj rodičov a detí v stolnom tenise

  Naša škola zorganizovala už 5.ročník Vianočného turnaja rodičov a detí v stolnom tenise. Zúčastnilo sa 6 družstiev. Prvé miesto obsadili Dzuríkovci, druhé patrilo Tumidalským a na treťom sa umiestnili Ernstovci. Všetky družstvá boli odmenené. Za zorganizovanie tohto turnaja ďakujeme pánovi školníkovi Krehlíkovi a všetkým zúčastneným za účasť.

 • Vianočná akadémia

  Krátky zostrih vianočného programu

 • Fotoalbum

  Do galérie Vianočná akadémia boli pridané fotografie.

 • Fotoalbum

  Do galérie Sviatok sv. Mikuláša boli pridané fotografie.

 • Úspech našich žiakov v okresnom kole Olympiády v NEJ

  To, že súrodenci Ďuranovci majú talent na anglický aj nemecký jazyk, preukazujú nielen na hodinách, ale aj v obvodových kolách jazykových olympiád. Andrea sa v okresnom kole nemeckej olympiády umiestnila v kategórii 1B na výbornom 1. miesto spomedzi všetkých zúčastnených z piatich okresov. Martin sa umiestnil na 2. mieste v rámci okresu a celkovo mu vo svojej kategórii patrí bronzová pozícia. Obaja postupujú do krajského kola nemeckej olympiády, kde sa stretnú so svojimi rovnako jazykovo zdatnými rovesníkmi. Viel Glück!

 • Naše slávenie sviatku sv. Mikuláša

 • Rozhovor s biskupom z Etiópie

  V pondelok 4.12. 2017 sme podnikli nezvyčajný výlet do Prešova na Gréckokatolícku teologickú fakultu PU, aby sme si vypočuli prednášku biskupa Tesfaselassie Medhin Fessuh na tému „Angažovanie sa cirkvi pre chudobných a za pokoj v Etiópii“. V minulých týždňoch sa tento vzácny hosť z Etiópie prihováral koledníkom Dobrej Noviny na vysielacích sv. omšiach. Na jeho prednáške sme sa veľa dozvedeli a na záver sme dostali aj odpovede na naše otázky. Týkali sa veľkého sucha v oblasti Etiópie a Keni. Jeho odpovede aj celé naše skúmanie v rámci projektu FLL 2017 môžeme zhrnúť takto: Ochrana a využívanie vodných zdrojov potrebujú veľmi dobré plánovanie. Je dobré počúvať nášho pápeža Františka, poznávať encykliku Laudato si a správať sa k prírodným zdrojom tak múdro, ako sa správame k zdrojom v spoločnom dome. Titulky k rozhovoru ešte tvoríme v spolupráci s krúžkom Školský rozhlas a TV. 

  Andrea Ďuranová 8.A

 • Súťaž FLL 2017

  Ovenčení medailami a cenami za 1.miesto v kategórii Robot Game a 1.miesto v kategórii Robot Design vrátili sa vo štvrtok 14.decembra 2017 z Popradu zo súťaže FLL 2017 žiaci našej školy, členovia tímu Sabik: Filip Ondrej, Andrea Ďuranová, Dominika Pekarová, Laura Dzuríková, Dávid Konečný, Šimon Andrejko, Sofia Havaničová, Jakub Božek, Martin Ďuran. Poctivá príprava sa oplatila. A ako nám bolo ? Pozrite si video Mgr. Jakuba Bačinského.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
  9.mája 740/7
  083 01 Sabinov
 • 051/4521 639

Fotogaléria