• Baltie 2016 - Programátorské nádeje s úspechom aj v národnom finále.

• Prestížna a populárna súťaž Baltie  je každoročne výzvou pre tisícky mladých programátorov predovšetkým z krajín Česko, Poľsko a Slovensko. V národnom finále Baltie 2016 za účasti 120 najlepších slovenských k​ód​e​rov sa nestratila ani Sabinovská výprava. Postup do medzinárodného finále, ktoré sa uskutoční 11.6. vo Varšave si vybojovali  Samuel Vargovčík, žiak 5.A  ziskom 3.miesta Matej Kandráč, žiak 8.A, ktorý skončil na 6. mieste. Radosť nám urobil aj druhák Adrián Seč ziskom 10.miesta v najmladšej kategórii.

Fotogaléria Baltie 2016

• Sabinovský autorský a recitátorský máj 2016

• Toto podujatie sa koná na pamiatku Jolany Cirbusovej už od roku 1983. Cirbusová je naša slovenská spisovateľka a rodáčka, ktorá je pochovaná na sabinovskom cintoríne. Výročie jej narodenia sa pripomína stretnutím mladých autorov a interpretov umeleckého slova nášho regiónu.

Tohtoročného SARM-u sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov od prváčikov až po študentov gymnázií. Výnimkou neboli ani žiaci CZŠ. Autorskej a recitátorskej prehliadky SARM v MsKS sa zúčastnili títo naši žiaci: v prednese poézie: Lucia Sečová, Sebastián Plančár a Zuzana Gubčíková, v prednese prózy: Natália Polohová a s vlastnou tvorbou – poéziou: Lucia Puškášová. Obstáli vo veľkej konkurencii asi 80-tky účastníkov.

Všetci zúčastnení sa predviedli vo svojej osobitnej kategórii. Medzi recitátormi vládla príjemná atmosféra a všetci pôsobili vysoko profesionálne – vôbec nemali trému. Prednášanie textov na červenom koberci si užívali. Ukázali, čo sa v nich skrýva. Recitátorský, miestami až herecký výkon podávali malí aj väčší. Recitovali s oduševnením, a tak ukázali lásku ku krásnej literatúre a vyzdvihli slovo. Nádejné spisovateľské talenty (medzi nimi aj naša Lucka) sa stretli na rozborovom seminári, kde si navzájom vypočuli čo a ako píšu, a ako by sa mohli zlepšiť. Neopakovateľná atmosféra sa niesla celým podujatím.

Odborná porota bola zložená z učiteľov Prešovskej univerzity a pani spisovateľky Alžbety Verešpejovej. „Tešíme sa z podpory a pomoci učiteľov a rodičov, vďaka ktorým recitátori dokázali podať „krásne slovo ako ódu na krásu“.“, poďakovali sa porotcovia. Na záver porota dospela k nasledovným výsledkom: ocenené boli Natália Polohová a Lucia Puškášová a laureátom vo svojej kategórii sa stal Sebastián Plančár. Srdečne blahoželáme.

• Zlaté medaily vo florbale majú naši žiaci

• 3.5.2016 /utorok/ bol pre našich mladšich florbalistov a florbalistky nezabudnuteľný, pretože získali zlaté medaily v prípravke Florbalového turnaja medzi školami mladších žiakov a žiačok, ktorý sa konal od októbra 2015 –  mája 2016 v Lipanoch /ZŠ Hviezdoslavova/. Stretli sa tu: ZŠ Lipany A, ZŠ Lipany B, ZŠ Ľutina, ZŠ, Dubovica, ZŠ Kamenica, ZŠ Rožkovany. Každý tím zohral spolu 12 zápasov, z ktorých body sa započítavali do tabuľky. Naši sa držali veľmi statočne do posledného zápasu, dokázali vyhrať každý zápas, za čo im právom patrí 1.miesto. Chlapcom a dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie športové úspechy.

• Úspech našich v Minifutbale mladších žiakov

• Dňa 30.4.2016 sa naše mladšie žiačky Sophia Sabolová a Milada Režová (4.A) a žiaci Peter Ernst, Matúš Dragoň, Benjamín Pribula (4.A) a Daniel Šoltýs (3.A) zúčastnili okresného kola v Minifutbale mladších žiakov a žiačok McDonalds – Cup, ktorý sa uskutočnil na ZŠ Komenského v Lipanoch. Naši žiaci veľmi pekne reprezentovali školu a obsadili výborné 3.miesto. Za to im patrí srdečná vďaka a naše blahoželanie.