V dňoch 23.5.– 3.6.2011 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnia testovania štúdií PIRLS, TIMSS 2011. Tieto štúdie prebiehajú pod záštitou IEA – Medzinárodnej asociácie pre hodnotenie výsledkov vo vzdelávaní.

• viac
        • Hviezdoslavov Kubín - okr. kolo

• 26.06.2014 10:21
        • Blížil sa deň okresného kola Hviezdoslavovho Kubína, ktorý so sebou niesol aj trocha napätia pre víťazov školského  kola. Ani sme sa nenazdali a bol tu...
          Deň 18.3.2011 znamenal, že je potrebné sústrediť sa, zbaviť sa trémy a vydať zo seba ten najlepší výkon pri recitácii. Podarilo sa to všetkým šiestim reprezentantom našej školy. Najväčší úspech však zožala Anna Mária Homzová, ktorá sa stala víťazkou okresného kola v prednese poézie v 2.kategórii a postúpila do krajského kola Hviezdoslavovho Kubína. Ocenenie získala aj Mária Šimčiková, ktorá sa umiestila na krásnom 3.mieste v prednese poézie v 3.kategórii.
          Srdečne všetkým blahoželáme a Anne Márii Homzovej držíme palce, aby sa jej darilo aj v krajskom kole.
        • viac
        • Futbalový turnaj

• 26.06.2014 10:17
        • Dňa 17.3.2011 sa v Mestskej športovej hale v Sabinove konal futbalový turnaj  mladších žiakov ZŠ. Bola to akcia, na ktorú sa naši malí futbalisti veľmi tešili. Chceli ukázať svoju zručnosť a šikovnosť pri práci s loptou. Určite sa im to aj podarilo. Skončili na veľmi peknom 2.mieste. Srdečne im blahoželáme.
        • viac
        • RoboCup Slovensko u nás v Sabinove

• 26.06.2014 10:15
        • „... a je po súťaži...“ Vydýchli si organizátori i súťažiaci. Hodiny príprav, konštruovania, programovania a zabezpečovania stáli za to.  Hoci dnes vieme, čo sme mohli urobiť ešte lepšie, teší nás, že hostia boli spokojní. Našich tanečníkov určite teší, že robot Pinocchio poslúchal, pekne dotancoval do svojej školy a zabezpečil nám 1. miesto. Konštruktérsky tím „Untitled“  zase vytvoril super robonauta, ktorý vyletel až do stratosféry a splnil všetky požadované výskumné  úlohy.  Hoci robonaut zabudol na zemi výskumný balón, vybojoval  našim konštruktérom 2. miesto.
        • viac
        • Úspech vo fyzikálnej olympiáde

• 26.06.2014 10:02
        • 21.3.2011
           Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do riešenia fyzikálnej olympiády.Okresné kolo tejto súťaže sa konalo 16.marca 2011 na ZŠ Komenského v Sabinove a po jej  vyhodnotení sme tešili z pekných výsledkov.
          V kategórii E zvíťazil žiak 9.B triedy Laco Janiga a ako tretí sa umiestnil jeho spolužiak Miloš Jaklovský.Evke Homzovej, ktorá tiež reprezentovala školu, prajeme v budúcnosti viac šťastia. Všetkým našim súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.