• Poklad v tmavých chodbách školy

• Dňa 24.6.2016 sme mali my, štvrtáci, noc v škole. Stretli sme sa o 18:00 hodine. Začali sme tým, že sme si išli po pizzu do Grandu. Po jej zjedení si naša pani učiteľka pripravila pre nás súťažné disciplíny, v ktorých sme si vyskúšali svoje schopnosti z MAT, SJL, TEV, PDA a iných predmetov, zbierali indície a v závere skladali tajničku. Po ich skončení sme sa v skupinkách vydali hľadať poklad v tmavých chodbách školy. Pokladom bol list od Pána Ježiša v kaplnke školy spolu s cukríkmi, ktoré sme si spravodlivo rozdelili. Nasledovala polnočná vybíjaná a futbal v telocvični školy asi do 23:30 hodiny. Vrátili sme sa do triedy, prezliekli sa a išli si pozrieť rozprávku Zootropolis. Po jej skončení sme sa uložili do spacákov a spali sme. Ráno sme sa zobudili, napili sa čaju, dojedli zásoby a išli sme domov. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok.

Klaudia, Katka a Bejo

• Ôsmaci boli v noci v škole

• V piatok 24.6.2016 podvečer sme sa s karimatkou v ruke vybrali do školy. Po príchode nás s úsmevom na tvári privítali spolužiaci a naša triedna učiteľka. Program mal začať v meste. Naše plány nám však prekazila búrka. Pokračovali sme teda v škole. V telocvični sme si zmerali sily vo vybíjanej, basketbale a futbale. Keďže nám už vytrávilo, hlad sme zahnali pizzou. Nasledovalo pozeranie filmu. Po jeho skončení sme sa presunuli naspäť do telocvične. No tentoraz za iným účelom. Spolužiaci nastavili repráky a diskotéka sa mohla začať. Začali sme tancovať ako o život. Väčšine to veľmi nešlo, ale nám to vôbec neprekážalo. DJ „Pagáč“ púšťal skvelé pesničky. Ani sme sa nenazdali a bol čas skončiť. Presunuli sme sa do tried, kde sme sa prezliekli. Nemohli sme zaspať, a tak sme sa vybrali do kaplnky. Po modlitbe sa nám už zaspať podarilo. Bolo dosť neskoro a poniektorí boli už ráno o piatej hore. Domov sme sa vrátili síce nevyspatí, ale s plným vrecom zážitkov.

Dorka a Andrea, 8.A

• Nominácia na šachové MS žiakov

• Po vyznamenaní na konci školského roku dostal žiak našej školy Michal Verbovský aj šachové vyznamenanie. Bol nominovaný do družstva Prešovského kraja na Šachovú olympiádu mládeže - Majstrovstvá sveta družstiev hráčov do 16 rokov, ktoré sa uskutočnia od 22.7. do 30 7.2016 v Poprade.