• Beseda o bl.Pavlovi Petrovi Gojdičovi a bl.Titusovi Zemanovi

• V stredu 22.novembra 2017 sa uskutočnilo celoslovenské Testovanie 5-2017. Z tohto dôvodu bola upravená aj organizácia vyučovania v tento deň nasledovne:

Žiaci 1.stupňa sa vyučovali podľa rozvrhu 4 hodiny. Žiaci 6.- 9.ročníka sa zúčastnili Výstavy a besedy o bl. Pavlovi Petrovi Gojdičovi a bl. Titusovi Zemanovi, ktoré organizovalo MsKS v Sabinove. Hosťom bol Michal Titus Radošinský, synovec Titusa Zemana. Po skončení besedy sa presunuli do kostola, kde absolvovali jeho prehliadku s odborným výkladom.

• Vianočný turnaj v stolnom tenise

• Pozývame žiakov a ich rodičov na 5.ročník Vianočného turnaja v stolnom tenise, ktorý sa uskutoční 29.decembra 2017 od 9:00 v telocvični školy. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Krehlíka na telefónnom čísle 0948 244 301.

• Besiedka so starými rodičmi

• Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je v tomto období krásna ako paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami a starosťami. Má množstvo skúseností, ktoré môže odovzdávať a nevyčísliteľnú hodnotu.

Mesiac október je Mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti si pripravili žiaci našej školy pre svojich starých rodičov besiedku pod názvom Kytička z lásky. Kultúrny program uvitý z množstva piesní, básní a tancov mal byť poďakovaním za všetko krásne a dobré, čo starí rodičia pre svoje vnúčatka urobili. Táto malá slávnosť sa realizovala dňa 24.10.2017 v telocvični školy. Pripravovali ju s veľkou láskou žiaci 1. stupňa zo svojimi učiteľmi a školský zbor. Dúfame, že sa naši seniori medzi nami dobre cítili a na túto slávnostnú chvíľu im zostanú len pekné spomienky. Prajeme im do ďalších rokov všetko dobré, pevné zdravie, silu, radosť zo života a to, aby im ich najbližší vedeli prejaviť lásku každý deň, nie iba v októbri.

• Deň elegancie

• Dňa 15.novembra 2017 sme chceli pretvoriť našu školu na triedy plné elegancie. Cieľom tohto dňa bolo namotivovať vzorným správaním sa v spoločnosti nás žiakov k predstave stať sa váženými dámami a pánmi. Podmienky boli:

• Zlatí naši futbalisti

• So zlatými medailami za 1. miesto vo futbalovom turnaji prípraviek žiakov základných škôl okresu Sabinov sa v piatok vrátili do školy naši piataci a štvrtáci. Po prvom mieste vo svojej skupine vyhrali aj finálový zápas s CZŠ Ražňany v pomere 8:1.

Ďalšie poradie družstiev:

3. ZŠ Pečovská Nová Ves

4. Súkromná ZŠ Sabinov

5. ZŠ Komenského Sabinov

6. ZŠ 17. novembra Sabinov

• Kto separuje odpad, šetrí a ... vyhráva

• Všetci dobre vieme, že  kto separuje odpad, šetrí prírodné suroviny a je ohľaduplný k životnému prostrediu. Preto sa  naša škola pravidelne zapája do súťaže Recykluj a vyhraj s firmou MILK-AGRO, s.r.o. Okrem vecných cien, ktoré získala škola i jednotlivci sa nám ušla aj super výhra v podobe účasti na jednej z akcií Projektu Integrácia, ktorá sa tento rok konala v Aréne Poprad. A čo sme videli a počuli? Programom nás sprevádzala Katka Brychtová. Hosťami programu boli Heidi Janků, Štefan Skrúcaný, Stanislav Hložek, Majk Spirit, David Mattioli , Ego, Kristína. A teraz niečo o Projekte Integrácia. Projekt INTEGRÁCIA predstavuje schopnosť spájať svet detí zdravých a zdravotne znevýhodnených, pretože  slnko svieti pre všetkých rovnako.  Prostredníctvom projektu sme mali možnosť vstúpiť do ich krehkého sveta a ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu. Túto pomoc realizujú aj  prostredníctvom rôznych aktivít, medzi ktoré patrí odmeňovanie detí v detských domovoch, nemocniciach, krízových centrách, organizovanie detských táborov, workshopov, kultúrno-spoločenských a športových podujatí. Mimochodom, tento super koncert si budete môcť pozrieť počas vianočných sviatkov na RTVS. A ak sa budeme v tomto školskom roku veľmi snažiť, možno sa nám to spoločnými silami opäť podarí a spojíme tak príjemné s užitočným. Tak do toho!