• Zmena v evidencii prevzatých obedov

• Žiaci 2.stupňa stravujúci sa v ŠJ dostali 28.2.2019 čipové prívesky (nahradia stravné lístky), ktorými sa budú od 1.marca 2019 prezentovať pri prevzatí obeda v školskej jedálni. V priebehu marca tieto čipové prívesky dostanú aj žiaci 1.stupňa. Prevzatie stravy prostredníctvom čipov a výdajného terminálu uľahčí škole sledovanie, ktorý žiak prevzal obed. Ide o predprípravu na zvládnutie situácie v súvislosti so schválenou novelou zákona o dotáciách (tzv. obedov zadarmo) od 1.septembra 2019 pre všetkých žiakov ZŠ. Dotácia bude v sume 1,20 € na každé dieťa za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo na vyučovaní v základnej škole a odobralo stravu. Nakoľko zvládnutie evidencie tejto agendy prinesie zvýšenú administratívnu záťaž pre školu, snažíme sa na ňu aj zavedením nového systému evidencie preberania stravy v predstihu dobre pripraviť.

Nové čipy sa začnú v priebehu marca využívať aj na evidenciu dochádzky žiakov, o čom Vás budeme v dostatočnom predstihu včas informovať.

• Testovanie 9-2019

• V stredu 3. apríla 2019 sa uskutoční riadny termín celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Testovanými predmetmi našich žiakov sú matematika (90 min.) a slovenský jazyk a literatúra (70 min.).

Ciele testovania:

• získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelávania
            • porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl,
            • poskytnúť školám a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania.
          • Úspech našich dievčat v Biologickej olympiáde

• O tom, že na našej škole máme mnoho talentovaných žiakov, svedčí aj úspech ôsmačiek na okresnom kole Biologickej olympiády v kategórii C. Po absolvovaní zaujímavej praktickej časti, v ktorej boli preverené ich zručnosti v príprave preparátu a pozorovaní stavby listu pod mikroskopom, si otestovali svoje vedomosti z oblasti botaniky, zoológie a ekológie v teoretickej časti. Alžbeta Semanová sa umiestnila síce nie na pódiovom, ale pre ňu o to cennejšom 4. mieste, Terézia Tarbajová si 2. miestom zabezpečila postup do krajského kola. Dievčatám blahoželáme a Terke prajeme veľa síl a trpezlivosti v ďalšej príprave.

• Máme víťaza krajského kola

• 14. februára 2019 sa žiak Martin Ďuran zúčastnil krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku, čomu predchádzal suverénny postup z 1. miesta v okresnom kole. Tento rok si zmeral sily so svojimi rovnako jazykovo zdatnými rovesníkmi v kategórii 1B. Po absolvovaní na koncentráciu náročnej písomnej časti, pozostávajúcej z posluchu, čítania s porozumením a testu, sa dopracoval ku konverzácii na určené témy. Za vynaložené úsilie a rozvíjanie talentov bol odmenený 1. miestom a postupom do celoštátneho kola, na ktoré sa už teraz veľmi teší. K významnému úspechu mu blahoželáme!

• KORČUĽKOVO 2019

• V dňoch 11. - 13. 2. 2019 sa žiaci I. stupňa našej školy zúčastnili korčuliarskeho kurzu. Niektoré deti stáli v korčuliach na ľade prvýkrát, naučili sa základné rovnovážne cvičenia, padanie - vstávanie, iné deti sa zdokonaľovali v jazde, učili sa zabrzdiť, "cúvať", prekladať nohu cez nohu... jednoducho trávili čas spolu mimo školských lavíc a mali z toho veľkú radosť. Ďakujeme Bohu za zdravé ruky a nohy, za to že sa môžme hýbať.

• Harmonogram prijímania na SŠ pre školský rok 2019/2020

• Harmonogram prijímacieho konania na stredné školy podľa § 62 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákonom č. 324/2012 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 184/2009 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony)

• Pilotné overovanie testovacích nástrojov

• Naša škola bola vybraná Národným ústavom certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) do pilotného overovania testovacích nástrojov pre žiakov 9. ročníka. Toto pilotné overovanie sa uskutoční v pondelok 11. februára 2019. Zúčastnia sa ho žiaci 9. ročníka z predmetov matematika (90 minút) a slovenský jazyk (70 minút). Administrácia pilotných testovacích nástrojov sa uskutočňuje v rámci celého Slovenska a bude trvať cca. 3 hodiny. Povolené pomôcky pre matematiku: kalkulačka, rysovacie pomôcky, modré pero, pomocné papiere. Pilotné overovanie testovacích nástrojov budú zabezpečovať zamestnanci NÚCEM-u.

• Školské kolo Biblickej olympiády

• Deň odovzdávania polročných hodnotení sa na našej škole niesol v znamení karnevalu, ktorý potešil predovšetkým našich najmladších žiakov. Iný druh zábavy čakal žiakov II. stupňa. Dvadsaťpäť najlepších riešiteľov triedneho kola z 5.-9. ročníka sa v tento deň venovalo školskému kolu Biblickej olympiády. Troch najúspešnejších dnes potešil okrem polročných známok aj postup do okresného kola. Terézia Tarbajová, Terézia SlaninkováMilada Režová spolu vytvoria jeden tím a spoločným úsilím sa budú snažiť v duchu hesla tohtoročnej olympiády zachovať Vernosť Pánovi. K doterajším výborným individuálnym výsledkom im blahoželáme a tešíme sa na tie spoločné :-)

A tu sú výsledky: