• Anglický týždeň

• Najlepší spôsob, ako sa učiť angličtinu, je navštíviť anglicky hovoriacu krajinu, ale nie vždy sa to dá. Preto sme sa rozhodli ponúknuť žiakom intenzívny jazykový týždenný kurz  s „native speakrom“. 20. mája 2019 k nám do školy prišli David a Craig z Británie a v stredu namiesto Davida Wok z Nového Zélandu.  Žiaci si pomocou rôznych výučbových techník – hier, zábavných aktivít, dramatizácie a iných foriem komunikácie mohli precvičiť svoju slovnú zásobu a komunikačné zručnosti. Na konci týždňa žiaci dostali certifikáty o absolvovaní kurzu.

Pár postrehov našich žiakov:

Samuel, 5. roč.: „Páčili sa mi hry, zábava a hlavne Wok, ktorý bol veľmi zábavný a smiešny.“

Tamara, 5. roč.: „Anglický týždeň bol veľmi dobrý, veľa sme sa smiali a keď sme mali tému Music, tak sme si aj zatancovali. Bolo to super, rada by som si to na budúci rok zopakovala.“

Laura, 8. roč.: „ Som veľmi rada, že som sa na tento týždeň prihlásila, pretože komunikovať s človekom, ktorý hovorí iba po anglicky, je úžasný zážitok. (Hlavne vtedy, keď mu rozumiete a aj on vám). Aktivity boli hlavne o kreativite, fantázii. Rada by som si to zopakovala.“

Júlia, 8. roč.: „Na začiatku mal každý strach, čo ak nebudeme rozumieť, ale verte mi, vôbec sme sa nemuseli strachovať. Bolo to plné zábavy, hier, aktivít a určite to stálo zato.“

Dorota, 8. roč.: „Celkovo sa mi týždeň páčil, hlavne prístup lektora. Rada by som išla na tento týždeň ešte raz.“

Jakub, 8. roč.: „ Bolo to super, hrali sme hry, naučili sa niečo nové. Lektor bol milý a slušný.“

Nikolas, 8. roč.: „Bolo tam celkom dobre. Robili sme kvízy, pracovali v skupinách aj vo dvojiciach. Veľa sme sa rozprávali o Slovensku a rozdieloch medzi SR a UK.“